Farní dny mládeže

Putování s Mojžíšem
Datum konání akce
7. 7. (15:00) - 14. 7. 2024

YMCA tábor bude na faře ve Chválenicích. Kluci budou spát na půdě nad kaplankou, děvčata v místnosti na faře. Vemte s sebou spacáky.

Přihlášky pošlete na mail laiblova@bip.cz nebo marie.mfl@email.cz   nejpozději 31.5.202. Kapacita tábora je 14 dětí. Už nyní je předběžně přihlášeno 7 dětí, tak neváhejte.

Platbu za účastníka tábora (2.000 Kč, sourozenec 1.700 Kč) uhraďte nejpozději do 30.6.2024 na číslo YMCA účtu: 2301301631/2010, VS 7021, zpráva pro příjemce: celé jméno dítěte.

Program Mojžíš:

1.       Pondělí - Dítě Mojžíš pluje po Nilu

Pletení košíků, táců apod. z pedigu

2.       Úterý - Židovští otroci dělají hliněné cihly

Keramická dílna – hlína, rychleschnoucí tvarovací hmota

Večer táborák

3.       Středa - Uprchlíci prochází Rudým mořem

Návštěva vodní elektrárny

4.       Čtvrtek - Putování do Země zaslíbené

Celodenní výlet pěšky. Večerní mše svatá s rodinami !!!

5.       Pátek - Tanec kolem zlatého telete

Výtvarná dílna – zdobení dřevěných tvarů různými technikami, vypalování do dřeva, šití, navlékání korálků atd.

6.       Sobota - Země zaslíbená

Úklid areálu, společně s ochotnými rodiči např. broušení a natírání oken, dřevo, odvoz nepořádku do sběrného dvora apod. Pracovní úsilí bude zakončeno slavnostním rozlučkovým táborákem.

_________________________________________

Ráno povídání – příběh Mojžíše v našem putování životem.

Pantomima – každý den před večeří někdo předvede nějakého svatého. Bez kostýmů, jen pantomima. Ostatní hádají. Pomoc – kniha o svatých.

Doplňovačka – každý den si doplnit info do táborového listu.

Mobily bude možné používat pouze po obědě v době poledního klidu a po večeři do večerky !!! Píšu radši hned, aby bylo jasno a mládežníci byli připraveni předem 😊.

Hledá se jako každý rok kuchařka! a vedoucí. Pokud nebude kuchařka, poprosím farnice o pomoc – jednorázové zavezení oběda pro cca 12 lidí na den který si vyberete. Přiváží se den před večer. Náklady proplatím.

Na Vaše děti se těším, Manča Laiblová

8_FDM

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.