Tříkrálová sbírka
17. 1. 2024

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2024

V naší farnosti se koledovalo ve Starém Plzenci a v Žákavé.

S velkou radostí Vám oznamuji, že ve Starém Plzenci vykoledovaly skupinky koledníků do sedmi kasiček 70.459 Kč. Dvě pokladničky byly zapečetěny pro Žákavou - 15.939 Kč. Přes QR kód a bankovním převodem na účet poslali lidé pro naši koledu 1.900 Kč.

Ve farnosti Starý Plzenec vybralo 86.698 Kč. Pro zajímavost uvádím výsledek sbírky před 10 lety, tedy v roce 2014 - tehdy se koledovalo jen v Plzenci - 26.416 Kč.

Do farnosti se z vybraných peněz vrátí 65% tj. 57.589 Kč.

Jako v loňském roce, tak i letošní výtěžek sbírky bude rozdělen mezi ty, kteří se dostali do tíživé životní situace. Pro příklad uvádím: zdravotnické potřeby, zálohy na elektriku nebo plyn, léky s doplatkem, příspěvek na léčbu či rehabilitace nehrazené ze zdravotního pojištění atd.

Letos opět koledovalo více než 30 dětí. Děti, které jsou obvykle líné dělat skoro cokoli a jen koukají do mobilu. Děti, které nejsou ve většině věřící, jen v sobě rozsvítili touhu po tom, udělat něco krásného. Děti, které riskují, že po zazvoňení u cizích dveří budou odmítnuti nebo na ně budou lidé hrubí. Lidé jsou různí a někdy se mi chce od vrátek odejít, ale tyhle děti mi řekli: „Teto, ale ty jsi řekla, že právě tyhle protivný to požehnání nejvíc potřebujou, tak vydrž.“ A já i všichni ostatní vydrží, protože zázrak, kdy Bůh přichází do domů všech lidí bez rozdílu v podobě malých dětí a žehná, tedy slibuje pomoc všem, je tak ohromující, že to stojí za to.

Je jedno jestli děti píší na dveře K+M+B+2024 a se smíchem říkají Klíče+Mobil+Brejle nebo se šplhají na vysoké zárubně a důležitě vysvětlují, že to není Kašpar+Melichar+Baltazar, ale požehnání Christus mansionem benedicat a ty plusy jsou vlastně kříže. Ty děti samy jsou požehnáním pro dárce a nebýt dárců, nebylo by koledníků.

Chtěla bych Vám všem poděkovat za to, že se díváte kolem sebe a vidíte ty, kteří potřebují pomoci. Stále platí, že jsem pro všechny Vaše podněty k dispozici. Farnost pomáhá nejen finančně, ale může pomoci i osamoceným návštěvou, nešťastným povzbuzením apod. Zájem, dobré slovo, podaná ruka a úsměv dokáží nešťastnému člověku nalézt znovu důvod proč i v beznadějné situaci chtít dál žít.

Přeji Vám ať se vše, co děláte dobrého pro druhé, mnohonásobně vrátí a ať Vám Bůh po celý rok žehná,

Marie Laiblová, Diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky 2024

Telefonní číslo, které je Vám k dispozici hned nebo se ozvu zpět – 776319817

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.