Oprava harmonia v Žákavé

Kostel sv. Vavřince

V sobotu 17. února v půl deváté ráno pan Kocum a jeho pomocníci transportovali nástroj z kostela sv. Vavřince k převozu do dílny v Klatovech. Zde bude rozebrán, vyčištěn, opraven a ošetřen proti červotoči. Pokud půjde vše dobře, do kostela by se měl vrátit ještě před Velikonocemi.

Fotky ze stěhování

O páté neděli postní, dne 17. března, jsme se s varhaníkem Petrem Šolcem vydali na malou "exkurzi" do dílny p. Kocuma, abychom se podívali na naše harmonium zevnitř. Dostali jsme výklad o jeho fungování i o jeho problémech, které částečně už byly, a definitivně budou odstraněny při postupném skládání nástroje dohromady (v současnosti je ošetřený proti červotoči a byla započata povrchová úprava).

Fotky z exkurze

Na opravu žákavského harmonia přispěli i farníci. Vybrali jsme 29.500 Kč, což by mělo na celou akci stačit.

Všem ze srdce děkujeme!

Jitka Nekolová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.