Tříkrálová sbírka
8. 2. 2024

Poděkování koledníkům TS 2024

Do školek, škol a na gymnázium poslal ředitel DCHP Ing. Jiří Lodr poděkování

Koledníci sundali koruny

V pondělí 15. ledna už žádné koledníky v ulicích nebylo vidět. Děvčata a chlapci se vrátili ke svým koníčkům a kroužkům, které často kvůli koledování výjimečně vynechali. Když jsem přišla do jejich třídy ve škole, jen někteří spolužáci věděli, že jejich kamarád věnoval svůj čas, své pohodlí a chodil v nevlídném počasí, s korunou na hlavě a kasičkou zavěšenou kolem krku zvonit k cizím dveřím.

Má návštěva ve třídě začala vždy stejně, otázkou: „Víte, kdo jsem?“ Někteří ve mně vidí jen takového klauna a možnost, jak se na chvíli „ulít“ z výuky. Chvíli jim vyprávím příběhy pomoci. Příběhy dětí, které mohli jít na oběd, rodičů, kteří mohli zaplatit účet za plyn, babičky, která dostala boty na míru a mohla konečně jít v zimě ven, příběhy, jak korálky na dlouhé, předlouhé šňůrce. Vyprávím, jak dítě, které Boha nezná, přináší prostřednictvím svěcené křídy, kterou píše na dveře domů, požehnání. Mluvím o tom, že křesťan věří, že Bůh je Láska, a ta Láska chce přijít ke všem bez rozdílu.

A vidím pokaždé zázrak, ano pokaždé vidím zázračnou změnu, kdy oči, které se vysmívaly, začínají zářit nadějí. Každé to dítě touží po lásce, věřte, že úplně každé. Než odejdu, nabízím těm dětem požehnání. Nabízím jim, že pokud chtějí, udělám jim na čelo kříž, a oni toto požehnání odnesou domů, do svých rodin. A naprostá většina z nich si odhrne z čela ofinu, někdy i roztodivně barevné vlasové kreace, a nechají si dát požehnání. Oni chtějí milovat a být milováni.

Ti mladí nejsou ani horší nebo lepší, než jsme byli my nebo naši rodiče nebo prarodiče v jejich letech. Jsou jen jiní, stejně jako je doba jiná, ale jejich srdce touží po svobodě, lásce a dobru. Proto je těch dětí s korunou na hlavě každý rok víc a více.

Ing. Marie Laiblová, diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky

_________________________________________________________________________

Pan ředitel DCHP Ing. Jiří Lodr děkuje panu Petrovi Šebestovi z Žákavé za nezištné poskytnutí kresby, kterou použila Diecézní charita na poděkování koledníkům a koordinátorům Tříkrálové sbírky 2024 v celé naší diecézi. Srdečné Bůh zaplať.

_________________________________________________________________________

Článek a fotografie byly zveřejněny na webu Tříkrálové sbírky 2024- Diecézní charity Plzeň.

https://www.dchp.cz/kolednici-sundali-koruny 

https://www.dchp.cz/fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.