Křížová cesta s dětmi

Letos jsme si prošli křížovou cestu v kostele sv. Vavřince v Žákavé.

Jako už několikátý rok, i letos se odehrávala tato událost s dětmi. Nejen, že nám představovaly obrazy při jednotlivých zastaveních, ale spousta dětí byla i mezi návštěvníky v lavicích. Někteří dokonce nahlíželi do kostela otevřenými dveřmi, bylo nás opravdu hodně.

Téma na letošní křížovou cestu se přímo nabízelo - je to Rodina. Děti patří do rodiny a v každé rodině jsou děti. V poslední době je rodina často v ohrožení - manželství se rozpadají, sourozenci se nenávidí, děti se nedokážou postarat o své staré rodiče. Proto věřím, že se podařilo posílit nás všechny, kteří jsme se páteční události zúčastnili, a společnými modlitbami upevnit pouta zvláště v těch rodinách, kde je toho zapotřebí. Vždyť i Svatá Rodina držela spolu až do poslední chvíle, aby splnila úkol, který tady na světě od Boha dostala.

Děkuji všem, že jste přišli, za nádherné společenství, které jsme v kostele sv. Vavřince v Žákavé mohli o letošním Velkém pátku vytvořit.

Odkaz na fotogalerii

Jitka Nekolová

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.