Vox Imperfecta vystoupili v Nezvěsticích

V sobotu 6. dubna 2024 se v kostele Všech svatých v Nezvěsticích uskutečnil první koncert oficiálně pod hlavičkou spolku Náš kostel. Bylo to vystoupení komorního sboru z Plzně Vox Imperfecta, který přivezl duchovní a zároveň veselou velikonoční a jarní hudbu z období 16. – 19. století.  Kromě méně známých autorů, jako J. Arcadelt, T. Tallis nebo H. L. Hassler, jsme slyšeli i české písně ze Šteyerova kancionálu nebo od A. V. Michny, a zpívané části proložila hudba J. S. Bacha nebo W. Boyce v podání dua Ensemble Affabile.

Asi i vzhledem k tomu, že ten den byl nádherně slunečný, v podstatě asi jeden z prvních takových v letošním roce, jsme se dočkali jen skromnějšího publika. Všichni příchozí si ale zážitek velmi pochvalovali, a do košíčku nám na opravu varhan přispěli rovné 2 000 Kč.

Děkujeme moc všem příchozím, kteří si přišli zpříjemnit sobotní podvečer. Děkujeme sboru Vox Imperfecta za krásné chvíle protkané zpěvem a hudbou, děkujeme obecnímu úřadu v Nezvěsticích a staroplzenecké farnosti za podporu…a těšíme se zase příště.

Fotogalerie zde

 Za Náš kostel, z. s. Jitka Nekolová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.