Otec biskup požehnal šťáhlavské varhany

Sobota 4. května 2024

V sobotu 4. května byla ve šťáhlavském kostele sv. Vojtěcha velká sláva. Zdejší opravené varhany byly slavnostně uvedeny do služby a jejich zvuk nám mistrně předvedl pan Vladimír Roubal (ředitel chrámové hudby Královské kanonie premonstrátů při bazilice Narození Panny Marie v Praze na Strahově).

Inauguraci, tedy požehnání varhan, provedl biskup plzeňský Mons. Tomáš Holub.

Velký dík patří nejem mistru Vladimíru Roubalovi, ale i moderátoru Josefu Švédovi, skvělé zpěvačce Kateřině Plecháčové, trubkovému duu bratří Laiblů, samozřejmě našemu panu faráři Frantovi a dalším, kteří se na akci podíleli.

Zde je odkaz na fotografie naší farní fotografky Jitky Nekolové Fotogalerie Nekolová

Tento odkaz je na fotografie Václava Beneše, fotografa akcí pana biskupa Fotografie Beneš

Dále je zde odkaz na zprávy TV Nova, kde je od 17té minuty reportáž ze Šťáhlav Reportáž TV Nova

Přeji Vám mnoho radosti při prohlížení fotografií. Jakmile dostaneme videosestřih celé akce, přidám zde odkaz.

Marie Laiblová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.