Noc kostelů 2024

kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy, kostel Všech svatých, Nezvěstice

        Ve Šťáhlavech se letos Noc kostelů potýkala s velkou konkurencí. V sobotu byla veliká celodenní oslava 140 let založení šťáhlavského hasičského sboru. Takže její příprava do večera byla asi jednou z příčin nižší účasti v kostele. Další příčina byla v účasti na programu v jiném kostele některých stálých návštěvníků včetně jejich rodin. Proto považujeme účast cca 100 návštěvníků (včetně mnoha dětí), kteří se v průběhu večera vystřídali, za velký úspěch.

       Ohlasy na program a výkony interpretů byly skvělé. Děti byly z tvoření, hry a sladké odměny nadšené.

       Moc děkuji všem, kteří se na přípravě podíleli. Mám ze spolupráce šťáhlavských farníků velkou radost. Byli jsme skvělá parta.

Zde je odkaz na fotogalerii: Noc kostelů Šťáhlavy

Marie Laiblová

 

     V Nezvěsticích se letos konal třetí ročník Noci kostelů. Program jsme pojali trochu střízlivěji; těžili jsme z dojmu, že je třeba návštěvníky nechat déle spočinout v krásném prostoru kostela, aby si ho mohli užít i v klidu nebo jen při tiché hudbě.

     Jako každý rok nám i letos akci zahájilo divadlo odehrané v parku mezi kostelem a školou. Poté se děti doslova vrhly na výrobu svíček. Mezitím už v kostele probíhal další program. Absolventský koncert a vystoupení žáků místní pobočky ZUŠ Starý Plzenec byl obohacen recitacemi paní Hoblové z Nezvěstic, která letos slaví 92. narozeniny, bylo to působivé propojení všech generací (díky za nápad paní učitelce Pumrové). Velmi krásně jsme se naladili i při poslechu hudby souboru Corrente a přes čtení básní Karla Kryla se všichni mohli dostat do příjemně rozjímavé nálady, ve které jsme pak všichni zůstali i při tlumených tónech gregoriánského chorálu. Kostel postupně zalilo světlo svíček, někteří návštěvníci si přišli vychutnat až tyto večerní chvíle…věříme tedy, že si každý o pátečním večeru našel v kostele Všech svatých to své.

Odkaz na fotogalerii: Noc kostelů Nezvěstice

Rodina Nekolova

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.